Accusonus Rhytmiq – cięcie pętli perkusyjnych z pomocą sztucznej inteligencji

Firma Accusonus znana jest przede wszystkim za sprawą swoich wtyczek służących do pracy ze ścieżkami perkusyjnymi, takich jak Regroover, Beatformer czy Drumatom. Niedawno wprowadziła ona do sprzedaży kolejne narzędzie tego typu – Rhytmiq.

Wtyczka Rhytmiq wykorzystuje sztuczną inteligencję do cięcia pętli perkusyjnych i tworzenia z ich fragmentów nowych rytmów według wytycznych ustalonych przez użytkownika. W zależności od wybranych przez nas ustawień może ona ściśle trzymać się wybranych parametrów (co tworzy nowy jednostajny rytm, który pozostanie bez zmian dopóki użytkownik nie wybierze innych ustawień), lub samodzielnie wprowadzać w nich nieustannie drobne zmiany, w sposób przypominający improwizującego perkusistę (dzięki czemu tworzone za jej pomocą rytmy mogą ciągle się zmieniać i ewoluować). Mimo iż główna idea wtyczki opiera się na wykorzystywaniu sztucznej inteligencji, pozwala ona też użytkownikom ręcznie ciąć i mieszać ze sobą sample za pomocą komunikatów MIDI (funkcję tę zaprojektowano z myślą o obsłudze za pomocą klawiatur sterujących, jednak z powodzeniem można ją obsługiwać także np. za pomocą kontrolera wyposażonego w pady lub komunikatów wysyłanych przez sekwencer).

Wtyczka Rhytmiq dostępna jest do nabycia na oficjalnej stronie firmy Accusonus, gdzie znajdziecie też więcej informacji na jej temat. Jej standardowa cena wynosi 149 USD, jednak do 31 października można ją nabyć w promocyjnej cenie 99 USD. Przed podjęciem decyzji o zakupie można też skorzystać z trwającego dwa tygodnie darmowego okresu testowego.