Ableton Push 2 zyskał możliwość współpracy z Bitwig Studio

push 2Kontroler Push 2, podobnie jak jego poprzednik, został zaprojektowany z myślą o współpracy z Ableton Live, co jednak nie oznacza, że nie można go używać również z innymi programami typu DAW. Jedną z aplikacji, która zyskała niedawno możliwość pełnej integracji z nowym Pushem, jest Bitwig Studio.

Co ciekawe inicjatywa ta nie wyszła wcale od firm Bitwig czy Ableton, lecz od użytkownika wspomnianego programu – Jürgena Moßgrabera – który ma na swoim koncie również podobne skrypty dla kontrolerów Akai APC 40, APC Mini, Novation Launchpad Pro, Remote SL Mk2 oraz Arturia Beatstep Pro. Skrypt dla kontrolera Push 2 opiera się na wersji stworzonej z myślą o jego poprzedniku, jednak nie oferuje jeszcze wszystkich funkcji i trybów działania, z których mogą korzystać posiadacze pierwszego Pusha. Autor projektu zapewnia jednak, że w niedalekiej przyszłości zamierza nie tylko dopracować skrypt tak, by użytkownicy nowego kontrolera firmy Ableton mogli korzystać z wszystkich oferowanych przez niego możliwości, ale też wprowadzić nowe funkcje dostępne tylko dla posiadaczy Pusha 2.

Skrypt Push4Bitwig dostępny jest do pobrania za darmo na oficjalnej stronie autora. Poniższe nagranie prezentuje pokrótce sposób jego instalacji i konfiguracji. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie tutaj.