Ableton prezentuje ReChorder – nowy kontroler inspirowany fletem prostym

Flet prosty to instrument, który dla wielu osób kojarzy się wyłącznie z lekcjami muzyki w szkołach i na uczelniach, jednak są też tacy, którzy dostrzegają w nim znacznie większy potencjał. Do tego grona zaliczają się projektanci z firmy Ableton, którzy postanowili stworzyć nowoczesny kontroler inspirowany wspomnianym instrumentem. Tak właśnie powstał ReChorder.

ReChorder kształtem i budową przypomina klasyczny flet prosty, jednak w miejscu, w którym normalnie znajdywałyby się otwory, umieszczono sporych rozmiarów dotykowy panel. Dzięki temu użytkownik może korzystać zarówno z tradycyjnej aplikatury, jak i technik niedostępnych dla instrumentów akustycznych. Dodatkowo tuż obok ustnika znajdziemy zestaw przycisków do obsługi sekcji transportu w programie Ableton Live. W zestawie z ReChorder otrzymamy też specjalny wirtualny instrument o tej samej nazwie, zaprojektowany od podstaw z myślą o współpracy z nowym kontrolerem firmy Ableton.

Kontroler ReChorder to oczywiście primaaprilisowy żart, jednak towarzyszący mu wirtualny instrument powstał naprawdę. Można go pobrać za darmo z oficjalnej strony firmy Ableton. Do poprawnego działania wymaga on programu Ableton Live w wersji 10 lub nowszej.