Ableton odsłania kulisy pracy nad programem Ableton Live

AbletonNagrania pokazujące pracę firmy „od kuchni” stają się ostatnio coraz bardziej popularne wśród producentów sprzętu i oprogramowania dla muzyków. W zeszłym roku oko kamery uwieczniło między innymi wnętrza siedzib Native Instruments (i to nie raz ale dwa razy) oraz Livid Instruments. Teraz do grona firm, które zdecydowały się uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej powstawania swoich produktów, dołączyła ekipa odpowiedzialna za jeden z najpopularniejszych programów typu DAW – Ableton Live.

Trwający niespełna piętnaście minut materiał koncentruje się głównie na sposobie organizacji pracy w firmie oraz na tym, jakie zmiany zaszły w niej w ciągu ostatnich lat. Przy okazji pozwala on nam też nieco bliżej poznać ludzi odpowiedzialnych za projektowanie narzędzi, z których korzysta obecnie naprawdę potężna rzesza muzyków. Co ciekawe, w niektórych ujęciach w tle można dostrzec projekty nowych, eksperymentalnych elementów oprogramowania nad którymi aktualnie pracują deweloperzy.

Oczywiście należy też pamiętać o tym, że film ten (podobnie zresztą jak większość pozostałych materiałów tego typu) powstał głównie po to, by zachęcić programistów do poszukiwania posady w firmie Ableton. Osoby zainteresowane pracą przy tworzeniu kolejnych wersji Live’a (lub nawet Push’a) znajdą więcej szczegółów na ten temat na oficjalnej stronie firmy.