Ableton Live 9.6.2 wzbogaca kontroler Push o nowe funkcje

push 2

Posiadacze kontrolerów Push (zarówno pierwszej jak i drugiej generacji) wiedzą dobrze o tym, że firma Ableton nieustannie pracuje nad rozwojem tych urządzeń, systematycznie zwiększając zakres oferowanych przez nie możliwości. Wczorajsza aktualizacja programu Ableton Live 9 wprowadziła kilka kolejnych usprawnień w ich działaniu.

Jedną z najważniejszych nowości wprowadzonych w najnowszej wersji wspomnianego oprogramowania jest możliwość szybkiego kopiowania klipów w trybie Session View poprzez przytrzymanie przycisku duplicate na kontrolerze Push. Działanie tej funkcji zaprezentowano na poniższym nagraniu.

Kolejną wartą uwagi nowością jest funkcja zmiany długości dźwięków w obu sekwencerach. By tego dokonać należy przytrzymać pad z dźwiękiem, którego długość chcemy zmienić, a następnie wybrać jeden z padów znajdujących się po jego prawej stronie. Oprócz tego w obu sekwencerach pojawiła się też możliwość kopiowania poszczególnych kroków. Usprawniono też działanie automatyzacji w sekwencerze melodycznym.

Oprócz opisanych powyżej nowości pojawiło się też całe mnóstwo pomniejszych zmian i usprawnień, zarówno w działaniu Pusha (większość z nich dotyczy obu generacji, jednak znalazło się też kilka zarezerwowanych wyłącznie dla „dwójki”) jak i samego programu. Pełną listę nowych funkcji Pusha oraz innych zmian wprowadzonych w Ableton Live 9.6.2 znajdziecie tutaj.