Ableton Live 11 już dostępny

Ableton Live to jeden z najpopularniejszych programów DAW, służący nie tylko do tworzenia muzyki ale też wykonywania jej na żywo. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dziś do sprzedaży trafiła jego nowa odsłona oznaczona numerem 11.

Ableton Live 11 wprowadza m.in. nowe funkcje związane z compingiem (czyli tworzeniem jednej ścieżki z najlepszych fragmentów kilku nagranych wcześniej podejść), funkcję automatycznego dostosowywania tempa do zewnętrznego źródła dźwięku (przydatne zwłaszcza podczas grania na żywo z innymi muzykami), pełne wsparcie dla standardu MPE, nowe funkcje sekwencera pozwalające ustawiać prawdopodobieństwo wystąpienia poszczególnych dźwięków i losowo zmieniać ich głośność (co ułatwia tworzenie pętli zmieniających się nieco z każdym kolejnym powtórzeniem) oraz szereg nowych pokładowych instrumentów i efektów. Na poniższej playliście znajdziecie bardziej szczegółowe prezentacje wszystkich tych nowości.

Program Ableton Live 11 dostępny jest do nabycia na oficjalnej stronie firmy Ableton, gdzie znajdziecie też więcej informacji na jego temat. Przed podjęciem decyzji o zakupie można skorzystać z darmowej 90-dniowej wersji próbnej.