Ableton Live 10 okiem Macieja Polańskiego z Musoneo

Programu Ableton Live 10 trafi oficjalnie do sprzedaży dopiero w pierwszym kwartale 2018 roku, jednak wybrani szczęśliwcy mogą już teraz testować jego wersję Beta. Do tego grona zalicza się Maciej Polański z Musoneo, który przygotował obszerny materiał na temat wspomnianego DAW.

W trwającym ponad 20 minut filmie Maciej bardzo szczegółowo opisuje zmiany i usprawnienia wprowadzone w Ableton Live 10. Wśród poruszanych przez niego tematów znalazły się między innymi zmiany w interfejsie użytkownika, nowe instrumenty i efekty wchodzące w skład pokładowej biblioteki programu, nowe funkcje dostępne w trybie arrangement view oraz nowe funkcje kontrolera Push 2.

Pełną listę nowości wprowadzonych w Ableton Live 10 znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Ableton. Wspomniany program trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2018 roku i będzie dostępny w trzech wersjach – Intro, Standard i Suite – których ceny wyniosą odpowiednio 79, 349 i 599 euro (nieco więcej, jeśli zależy nam na wersji pudełkowej). Posiadacze poprzednich wersji programu Ableton Live otrzymają oczywiście możliwość płatnego upgrade’u w niższych cenach. Aktualnie trwa promocja, w ramach której Live 9 dostępny jest do nabycia 20% taniej. Osoby, które z niej skorzystają, otrzymają aktualizację do wersji 10 za darmo.