Ableton Live 10 – ruszyły otwarte testy beta

Dziesiąta odsłona programu Ableton Live została po raz pierwszy zaprezentowana oficjalnie w listopadzie ubiegłego roku. Teraz firma Ableton rozpoczęła otwarte testy wersji beta, do których może się zapisać każdy posiadacz Live 9 w wersji Standard bądź Suite.

By wziąć udział w testach należy założyć konto na stronie ableton.centercode.com, wypełnić krótką ankietę oraz wyrazić zgodę na zbieranie przez firmę Ableton informacji na temat działania testowej wersji programu. Więcej informacji na temat testów beta programu Ableton Live 10 znajdziecie na poświęconej im stronie internetowej oraz w oficjalnym FAQ. Pełną listę zmian i usprawnień wprowadzonych w nowej wersji programu znajdziecie zaś tutaj.

Program Ableton Live 10 trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2018 roku i będzie dostępny w trzech wersjach – Intro, Standard i Suite – których ceny wyniosą odpowiednio 79, 349 i 599 euro (nieco więcej, jeśli zależy nam na wersji pudełkowej). Posiadacze poprzednich wersji programu Ableton Live otrzymają oczywiście możliwość płatnego upgrade’u w niższych cenach. Aktualnie trwa też promocja, w ramach której Live 9 dostępny jest do nabycia 20% taniej. Osoby, które z niej skorzystają, otrzymają aktualizację do wersji 10 za darmo. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Ableton.