Ableton Live 10.1 – przewodnik Akademii Dźwięku [wideo]

Program Ableton Live 10 otrzymał niedawno pierwszą dużą aktualizację, oznaczoną numerem 10.1, przynoszącą ze sobą m.in. nowe narzędzia, efekty i funkcje. Warszawska szkoła produkcji muzycznej Akademia Dźwięku przygotowała serię krótkich, aczkolwiek bardzo treściwych poradników, w dość szczegółowy sposób przybliżających wszystkie najważniejsze zmiany wprowadzone w tej wersji.

Wspomniana seria składa się z krótkiego wprowadzenia i pięciu odcinków, trwających od kilku do kilkunastu minut. Wśród poruszanych w nich tematów znajdziemy m.in. zmiany w syntezatorze Wavetable, nowe funkcje związane z automatyzacją oraz usprawnienia interfejsu użytkownika. Autorem poradników jest Mateusz Telega – certyfikowany trener programu Ableton Live i wykładowca w Akademii Dźwięku.

Jeśli spodobały się wam powyższe poradniki zachęcam również do sprawdzenia innych materiałów z oficjalnego kanału Akademii Dźwięku w serwisie YouTube, wśród których znajdziecie m.in. zapisy wykładów, które odbyły się w ramach spotkań z serii Miasto Pełne Dźwięków.