Firma Ableton kupiła Cycling ’74 – twórców Max for Live

Większość użytkowników programu Ableton Live zapewne dobrze zna Max for Live – rozszerzenie umożliwiające wykorzystywanie środowiska programistycznego Max do tworzenia instrumentów, efektów i narzędzi działających wewnątrz Live’a. Dziś firma Ableton opublikowała na swoim blogu informację o zakupie odpowiedzialnej za nie firmy Cycling ’74.

Według zapewnień obu stron zacieśnienie więzi ma jedynie charakter formalny i nie będzie miało żadnego wpływu na skład zespołu Cycling ’74 i sposób w jaki obecnie funkcjonuje ta firma. Bez zmian pozostaną też plany dotyczące dalszego rozwoju jej produktów. Warto bowiem pamiętać o tym, że oprócz Max for Live ma ona w swojej ofercie szereg pozycji nie związanych bezpośrednio z oprogramowaniem firmy Ableton, a sam Max używany jest nie tylko przez muzyków, ale też m.in. animatorów i grafików.

W wywiadzie udzielonym serwisowi CDM Gerhard Behles, dyrektor generalny firmy Ableton, powiedział, że Cycling ’74 to firma z własnymi tradycjami i unikatowym podejściem do pracy, i nikt nie zamierza zmieniać tego stanu rzeczy. David Zicarelli z Cycling ’74 stwierdził zaś, że po ponad dziesięciu latach współpracy obie firmy znają się i szanują na tyle, by móc połączyć siły bez ryzyka utraty indywidualności.

Więcej informacji na temat wspólnej przyszłości obu firm znajdziecie na oficjalnym blogu firmy Ableton.