Roland zapowiada obchody dnia 909 i współpracę z Serato

tr-909Automaty perkusyjne TR-808 i TR-909 odegrały ogromną rolę w kształtowaniu się wielu współczesnych gatunków muzycznych, dlatego też wiele osób darzy je ogromnym sentymentem. Najwięksi fani wspomnianych instrumentów co roku obchodzą ich święta, które wypadają odpowiednio ósmego sierpnia i dziewiątego września. Wszystko wskazuje jednak na to, że w tym roku dzień 909 będzie celebrowany o wiele huczniej, niż miało to miejsce dotychczas.

Kilka dni temu na oficjalnej stronie firmy Roland pojawiła się bowiem zapowiedź całodobowego, międzynarodowego festiwalu muzycznego, który odbędzie się właśnie dziewiątego września. Tego dnia w różnych miastach, m.in. w Tokio, Paryżu, Berlinie i Nowym Jorku, odbędą się wykłady, konferencje, występy i, co najważniejsze, prezentacje sprzętu. Roland zamierza pokazać ponad trzydzieści nowych produktów, wśród których znajdą się między innymi syntezatory, cyfrowe pianina, elektroniczne instrumenty perkusyjne, efekty, wzmacniacze gitarowe i sprzęt DJ-ski. W tym ostatnim przypadku najwięcej emocji wzbudza ogłoszona dziś współpraca z Serato, która według szumnych zapowiedzi obu firm ma zaowocować sprzętem, który na nowo zdefiniuję pojęcie DJingu. Oczywiście do obietnic tego typu należy podchodzić ze sporym dystansem, jednak trzeba przyznać, że dotychczasowy dorobek obu firm pozwala wierzyć w to, że z ich współpracy wyniknie coś naprawdę ciekawego.

Wszystkie wydarzenia związane z oficjalnymi obchodami dnia 909 będzie można obejrzeć na żywo w internecie. Harmonogram prezentacji znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Roland.