Bastl Instruments prezentuje 60Knobs

Bastl Instruments to firma znana głównie za sprawą nietypowych instrumentów muzycznych oraz modułów do syntezatorów, jednak w ich ofercie znajdziemy też inne rodzaje urządzeń. Wczoraj zaprezentowała ona oficjalnie swój pierwszy kontroler MIDI.

60Knobs to dość prosty, wręcz minimalistyczny kontroler, wyposażony, jak sama nazwa wskazuje, w 60 potencjometrów obrotowych. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o współpracy z automatem perkusyjnym LXR firmy Sonic Potions, a każdy rząd pokręteł domyślnie steruje parametrami innego elementu zestawu perkusyjnego (stopy, werbla, hihatu itd.). Korzystając z dołączonego edytora można jednak samodzielnie przypisać im interesujący nas komunikat MIDI, przystosowując tym samym kontroler do współpracy z dowolnym sprzętem lub oprogramowaniem. Oprócz komunikatów CC 60Knobs jest w stanie wysyłać również komunikaty NRPN oraz komunikaty sysEx dla syntezatora Yamaha DX7.

Kontroler 60Knobs dostępny jest wyłącznie jako zestaw do samodzielnego montażu. Jego cena wynosi 129 euro + 29 euro za opcjonalną obudowę (dostępną w dwóch wariantach różniących się wysokością).  Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Bastl Instruments.